ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΝΑΥΤΙΚΟΙ
Καλώς ήρθες στο forum. Τα θέματα μας είναι σχετικά με το ναυτικό επάγγελμα. Αν θέλεις μπορείς και εσύ να μπεις στην συζήτηση μας και να κάνεις post. Που ξέρεις μπορεί κάτι να καταφέρουμε για να βελτιώσουμε την ποιότητα της ζωής μας στα πλοία.

Μη διστάζεις να γράψεις τις απορίες σου. Σίγουρα κάποιος συνάδερφος θα ξέρει και θα σε ενημερώσει.
Μη διστάζεις να γράψεις αυτά που γνωρίζεις. Σίγουρα θα βοηθήσεις κάποιους συναδέρφους να μάθουν.
Ευχαρίστως θα συμπεριλάβουμε κάποια κατηγορία που θα μας προτείνετε.


Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΝΑΥΤΙΚΟΙ
Καλώς ήρθες στο forum. Τα θέματα μας είναι σχετικά με το ναυτικό επάγγελμα. Αν θέλεις μπορείς και εσύ να μπεις στην συζήτηση μας και να κάνεις post. Που ξέρεις μπορεί κάτι να καταφέρουμε για να βελτιώσουμε την ποιότητα της ζωής μας στα πλοία.

Μη διστάζεις να γράψεις τις απορίες σου. Σίγουρα κάποιος συνάδερφος θα ξέρει και θα σε ενημερώσει.
Μη διστάζεις να γράψεις αυτά που γνωρίζεις. Σίγουρα θα βοηθήσεις κάποιους συναδέρφους να μάθουν.
Ευχαρίστως θα συμπεριλάβουμε κάποια κατηγορία που θα μας προτείνετε.
ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΝΑΥΤΙΚΟΙ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Διπλωματα -αδειες

Πήγαινε κάτω

Διπλωματα -αδειες Empty Διπλωματα -αδειες

Δημοσίευση  κωστας Τρι Σεπ 18, 2012 5:48 pm

Φιλοι καλησπερα σας..
Αν και ειμαι παλιος ναυτικος , δεν μπορω να πω <<συναδελφοι >>!! γιατι η θητεια μου στη ναυτιλια ηταν μικρη και πριν πολλα χρονια.
Τωρα εχω ξαναενεργοποιησει το φυλαδιο και περιμενω να ανοιξει η σχολη σωστικων για να περασω και σωστικα..
Οταν ειχα μπαρκαρει στο φυλαδιο εγραφε μαθητευομενος μηχ/κος,.. αλλα στο πλοιο η προυπηρεσια μου ειναι σαν λιπαντης με πτυχιο..
Με το πτυχιο που εχω οταν ρωτησα στη 2ας μεραρχιας μου ειπαν οτι με δυο χρονια υπηρεσια παιρνω το δΙπλωμα του μηχανοδηγου β`
Οι εταιριες ομως για να με μπαρκαρουν μου ζητανε εστω καποιο διπλωμα ...πχ (λιπαντη, καθαριστη,κλπ) ...
Το ερωτημα λοιπον ειναι... πως θα μπορεσω να παρω ενα οποιοδηποτε διπλωμα.. ωστε να καταφερω να ναυτολογηθω.. ???
Το πτυχιο που εχω ειναι εργοδηγου μηχανολογου και ειναι ισοτιμο με των ΕΠΑΛ Β` κυκλου...
Στο τμημα αδειων-διπλωματων μου ειπαν οτι μπορω να φιγω σαν δοκιμος.... !!!! Ξερει κανεις τι γινετε .. πως να βρω ακρη... θελει και ο δοκιμος καποιο χαρτι.. που να τον χαρακτηριζει σαν δοκιμο...???????? pale pale Question Question

κωστας

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 17/09/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης